Zmink Reklam & webbproduktion
Välkommen till Dansstället! Sajten för dig som vill veta vilka som spelar upp till dans i din närhet!


Erikslunds Folkets Hus, Ånge
Casino Cosmopol, Sundsvall
Folkets Hus Skönsberg
Bergeforsparken, Sörberge
Lördagar kl 21.00-01.00
Söndagar kl 18.30-22.00
Fredagar kl 21.00-01.00
Torsdagar kl 19.00-22.30
Lördagar kl 21.00-01.00
Söndagar kl 18.00-22.00
Onsdagar kl 19.00-22.30
Lördagar kl 21.00-01.00
Annandag jul 26 december
Framed
Lördag 17 januari
Perikles
Lördag 24 januari
Umbrella














Juldagen 25 december
Martinez
Annandag jul 26 december
Svänzons
Nyårsafton 31 december
Jive
Trettondagsafton 5 januari
Jannez
Fredag 9 januari
Highlights
Fredag 16 januari
Per-Håkans
Fredag 23 januari
Streaplers
Fredag 30 januari
Matz Bladhs
Fredag 13 februari
Zlips
Fredag 27 februari
Mats Bergmans
Trettondagsafton 5 januari
Blender
Lördag 17 januari
Jannez
Torsdag 22 januari
Martinez
Lördag 31 januari
Jannez
Lördag 14 februari
Highlights
Torsdag 19 februari
Per-Håkans
Lördag 28 februari
Umbrella
Lördag 14 mars
Zlips
Skärtorsdag 2 april
Thor Görans


Onsdag 17 december
Ola & Jag
Annandag jul 26 december
Black Jack
Onsdag 7 januari
Serenad
Onsdag 14 januari
Junix
Onsdag 28 januari
BarraBazz
Onsdag 11 februari
Agneta & Peter
Onsdag 25 februari
Billys
Onsdag 11 mars
Janders
Torsdag 26 mars
Matz Bladhs



Häreborg, Indal
Folkets Hus, Bollsta
Hotell Hallstaberget, Sollefteå
Hullsta Gård, Sollefteå
Söndagar kl 18.00-21.30
Lördagar kl 21.00-01.00
Onsdagar kl 18.30-21.30

Söndagar kl 18.30-21.30
Tisdagar kl 19.00-
Fredagar kl 21.00-01.00

Söndag 18 januari
Hedins
Söndag 1 februari
Janders
Söndag 15 februari
Mats Bergmans
Söndag 15 mars
Junix






Söndag 4 januari 21.00-01.00
Sannex, Jannez
Onsdag 7 januari
Billys
Onsdag 21 januari
Bälg-Ollez
Onsdag 4 februari
Sven-Rogers
Onsdag 18 februari
BarraBazz
Onsdag 4 mars
Christerz
Onsdag 18 mars
Ola & Jag
Juldagen 25 december
Jive
Nyårsafton 31 december
Black Jack
Trettondagsafton 5 januari
Larz Kristerz








Fredag 6 februari
Drifters
Söndag 22 februari
Christerz
Fredag 27 februari
Martinez
Fredag 10 april
Jannez
Fredag 24 april
Streaplers





Folkets Hus, Ramvik
Olympia, Bredbyn
Gnistan, Örnsköldsvik
Hanssons Loge, Långsele
 
Torsdagar kl 19.00-22.00
Lördagar kl 21.00-01.00
Sön- & onsdagar kl 18.00-21.00
Fre- & lördagar kl 21.00-01.00
Lördagar kl 21.00-01.00
Torsdagar kl 20.00-24.00
Torsdag 18 december
Christerz












Lördag 3 januari
Donnez
Lördag 28 februari
Thor Görans










Lördag 27 december
BarraBazz
Onsdag 14 januari
Ola & Jag
Onsdag 28 januari
Sven-Rogers
Onsdag 11 februari
Bälg-Ollez
Onsdag 25 februari
Finezze
Onsdag 11 mars
Ola & Jag
Onsdag 25 mars
Mickes

Gussjönoret, Härnösand
Moliden, Örnsköldsvik
Forsmonöjet, Sollefteå
Folkets Hus Forum, Junsele
Onsdagar kl 20.00-24.00
Söndagar kl 18.00-21.30
Ons- & torsdagar kl 20.00-24.00
Söndagar kl 18.30-21.30
Fre- lördagar kl 21.00-01.00

Aveny, Sundsvall
Parkaden, Härnösand
Isladan, Bjästa
Ånäsparken, Kovland
Torsdagar kl 18.30-21.30
Lördagar kl 21.00-01.00
Söndagar kl 18.00-22.00
Söndagar kl 18.00-22.00
Söndagar kl 19.00-22.30
Torsdagar kl 20.00-24.00



Folkets Park, Sundsvall
Kustladan, Docksta
Kornsjöstrand, Bjästa
Parken, Örnsköldsvik
Lördagar kl 21.00-01.00
Söndagar kl 18.00-22.00
Fredagar kl 21.00-01.00
Lördagar kl 21.00-01.00
Söndagar kl 18.00-22.00