Zmink Reklam & webbproduktion
Välkommen till Dansstället! Sajten för dig som vill veta vilka som spelar upp till dans i din närhet!


Tallbacken, Ånge
E Street, Sundsvall
Ånäsparken, Kovland
Folkets Hus, Bollsta
 
Söndagar kl 19.00-22.30
Torsdagar kl 20.00-24.00
Lördagar kl 21.00-01.00
Onsdagar kl 18.30-22.00
Torsdag 2 juni 20.00-24.00
Martinez
Torsdag 30 juni
Christerz
Fredag 15 juli 21.00-01.00
Drifters
Lördag 23 juli 21.00-01.00
Mickeys
Torsdag 18 augusti
Christerz
















Torsdag 19 maj
Thor Görans & Agneta Olsson
Torsdag 9 juni
Fernandoz






















Torsdag 19 maj
Casanovas
Söndag 22 maj
Janders
Torsdag 26 maj
Blender
Söndag 29 maj
Jonnys
Torsdag 2 juni
Sannex
Söndag 5 juni
Mickes
Torsdag 9 juni
Jannez
Söndag 12 juni
Samzons
Torsdag 16 juni
Voyage
Söndag 19 juni
Holens
Söndag 26 juni
Finezze
Torsdag 30 juni
Perikles
Söndag 3 juli
Jonnys
Onsdag 18 maj
BarraBazz
Onsdag 1 juni
Serenad























Forsmonöjet, Sollefteå
Gussjönoret, Härnösand
Folkets Hus, Ramvik
Hanssons Loge, Långsele
Tors- & fredagar kl 20.00-24.00
Söndagar kl 18.30-21.30
Onsdagar kl 20.00-24.00
Torsdagar kl 19.00-22.00
Lördagar kl 21.00-01.00
Lördagar kl 21.00-01.00
Onsdagar kl 19.00-22.30
Torsdag 9 juni
Donnez
Fredag 10 juni
Jannez
Söndag 26 juni
Duo Vi Övik
Torsdag 30 juni
Streaplers




Söndag 5 juni 20.00-01.00
Highlights, Mannerz
Midsommardagen 25 juni 21-02
Finix, Martinez
Torsdag 21 juli 20.00-24.00
Blender
Onsdag 27 juli
Sannex
Onsdag 3 augusti
Expanders
Onsdag 10 augusti
Jannez
Torsdag 26 maj
Christerz










Lördag 28 maj
Blender
Onsdag 8 juni
BarraBazz
Lördag 11 juni
Expanders
Onsdag 15 juni
Serenad
Onsdag 22 juni
Ola & Jag



Kustladan, Docksta
Kornsjö-strand, Bjästa
Moliden, Örnsköldsvik
Gnistan, Örnsköldsvik
 
Fredagar kl 21.00-01.00
19.00-22.00
Lördagar kl 21.00-01.00
Söndagar kl 18.00-21.30
Sön- & onsdagar kl 18.00-21.00
Fre- & lördagar kl 21.00-01.00
Fredag 27 maj
Matz Bladhs
Fredag 3 juni
Mats Bergmans
Fredag 10 juni
Fernandoz
Fredag 17 juni
Callinaz


Söndag 19 juni
Mickes
Lördag 30 juli
Ola & Jag
Lördag 27 augusti
Serenad




Lördag 4 juni
Martinez
Söndag 12 juni
Serenad
Söndag 19 juni
BarraBazz
Torsdag 30 juni
Claes Lövgrens
Söndag 3 juli
Fernandoz
Onsdag 25 maj
Ola & Jag









Folkets Hus Skönsberg
Bergeforsparken, Sörberge
Häreborg, Indal
Folkets Hus Forum, Junsele
Torsdagar kl 19.00-22.30
Lördagar kl 21.00-01.00
Söndagar kl 18.00-22.00
Onsdagar kl 19.00-22.30
Lördagar kl 21.00-01.00
Söndagar kl 18.00-21.30
Fre- lördagar kl 21.00-01.00

 


Isladan, Bjästa
Parkaden, Härnösand
Erikslunds Folkets Hus, Ånge
Hotell Hallstaberget, Sollefteå
Söndagar kl 18.00-22.00
Torsdagar kl 18.30-21.30
Lördagar kl 21.00-01.00
Söndagar kl 18.00-22.00
Lördagar kl 21.00-01.00
Söndagar kl 18.00-21.30

 


Folkets Park, Sundsvall
Casino Sundsvall
Olympia, Bredbyn
Hullsta Gård, Sollefteå
Lördagar kl 21.00-01.00
Söndagar kl 18.00-22.00
Fredagar kl 21.00-01.00
Lördagar kl 21.00-01.00
Söndagar kl 18.30-21.30
Tisdagar kl 19.00-
Fredagar kl 21.00-01.00